Emblem Current Club Members - Session 2020-2021

Go... Back One Year... To the Current Year... Forward One Year... or Display Syllabus... or Get More Information (members only, password required)

CLUB COUNCIL 2020-2021
[vacancy, or missing data] President
[vacancy, or missing data] President-Elect
[vacancy, or missing data] Vice-President
[vacancy, or missing data] Secretary
[vacancy, or missing data] Assistant Secretary
[vacancy, or missing data] Treasurer
[vacancy, or missing data] Immediate Past President

OFFICERS 2020-2021
[no picture available]

Vice President, [vacancy or missing data]
[no picture available]

President, [vacancy, or missing data]
[no picture available]

President Elect, [vacancy, or missing data]

MEMBERS 2020-2021 (inc. those leaving after 1st July)
NAME CLASSIFICATION JOINED Session(s) as PRESIDENT COMMITTEES
Alastair Andrew Civil Engineering, Bridgemaster 2010    
Euan Barbour Banking Commercial 1999    
Brian Bayne (PHF) Education 1980 2001-2002  
Graham Bowen Semiconductor Industry 1980 1993-1994  
Donald Cameron (PHF) Dentist 1994 2005-2006  
Jim Campbell Minister of Religion 2010    
Ian Copland (PHF) Librarian 1984 2003-2004  
Graham Findlay (PHF) Dental Technician 1992 2010-2011  
Donald Fisher Laundryman 1977 1994-1995  
Vince Fusaro (PHF) Ice Cream Manufacturer 1988 2007-2008  
Doreen Gray Health and Beauty Services 2009    
Michael Hendry Medicine 2006 2016-2017  
Bill Low Solicitor 1991 2004-2005  
Colin Mackenzie Land and Environment Lecturer, Rtd 2011 2017-2018, 2018-2019  
Roy Marsden Information Technology, Systems Analyst 2009 2019-2020  
Pat McInally (PHF) Religion - St.Columba's Church 2002 2008-2009  
Peter McKinnon Further Education: Agriculture 2009 2014-2015  
Grant McLeish Optometrist 1978 1990-1991  
Bill McSeveney Education 2005    
Harry Mellotte Manager, Woolworth 1981    
Sandy Mitchell (PHF) Grocer, J W Mitchell, Ceres 1985 1997-1998  
Pat Mitchell Education, Music 2007 2015-2016  
John Morrow Equestrian Building Construction 2012    
Willie Nicoll Management Consultant 2008 2013-2014  
Bill Nicoll Banker, Bank of Scotland 1993 2009-2010  
David Nimmo Manager, Cults Lime 1982    
Graham Pirie (PHF) Optician 1984 2000-2001  
Rennie Ritchie Advanced Driving Examiner 2006 2012-2013  
Ian Rutherford Paper Industry, Retired 2014    
Maurice Shepherd Academic/Publisher 2013    
Béla Simandi Music & Drama 1996    
Ron Smith Motor Engineer, JBW Smith 1970 1982-1983  
Dermot Stewart Law 2005 2011-2012  
Dereck Thomson Education - Teacher 1998 2006-2007  
(PHF) = Paul Harris Fellow; C = Council Member

HONORARY MEMBERS 2020-2021
NAME CLASSIFICATION Hon. Memb. since Session(s) as PRESIDENT COMMITTEES
Caroline Baird Education 2002    
Scott Blyth (PHF) Frozen Food 2016 2002-2003  
Ronnie Law (PHF) Sawmiller 2011 1992-1993  
Isla Lumsden   2017    
Leslie McAndrew (PHF) Finance - Savings Bank 2012 1988-1989  
Dave Rollo Farmer, Wester Forret 1992    
Cliff Strong Minister, Creich Church 2013    
Jackie Taylor Travel 2007    

No committee data for session: 2020-2021

See also [ Home Page | Calendar | Links | Local Area | News | ]